Na moich stronach nie znajdziecie szczegółowych relacji ani też opisów walorów turystycznych ciekawych krajów, a jedynie impresje fotograficzne z ostatnich podróży i z peregrynacji krajowych. To, co można odszukać w przewodniku turystycznym z reguły nie znajdzie się na w moich opisach. Zazwyczaj podaję dodatkowo pozycje książkowe, które pozwolą na lepsze poznanie historii danego kraju czy regionu, a także odnośniki do stron w sieci opisujących ten kraj. Starsze strony zawierają niewiele fotografii, ale zostały one zamieszczone w innych serwisach, jak np. FLICR. Wyprawy z lat 2006-2008 to już setki zdjęć, a nawet fragmenty filmów.
Dla celów prywatnych można kopiować grafikę, ale jej dalsze wykorzystanie np. w Internecie wymaga zgody. Niektóre strony mogą też znajdować się na innych serwerach- z dotarciem do nich nie powinno być problemu. W swoich opisach koncentruję się na historii regionu z tego powodu, że sam się interesuję w szczególności historią wypraw krzyżowych i dziejami zakonów: joannitów i templariuszy. Jest też sporo o współczesnych mieszkańcach czyli głównie Arabach, ich kulturze i zwyczajach.
Rozwój serwisu pójdzie w różnych kierunkach zawsze jednak będzie powiązany z fotografią, wideo, historią i podróżami. Otworzyłem też stronę poświęconą genealogii kilku rodzin-będzie ona zawierała drzewa genealogiczne, historie poszczególnych rodów, stare fotografie, rysunki, pamiętniki oraz dokumenty z dawnych lat. Ocalić od zapomnienia- Księga Pamięci- takie jest przesłanie tego rozpoczętego lipcu 2004 r. projektu. Jego uzupełnieniem w sieci jest imponujące drzewo genealogiczne budowane stale w serwisie GENI.
Część stron będzie wyłącznie w języku polskim lub wyłącznie w angielskim, niektóre będą miały wersje dwujęzyczne. Największym projektem jest strona poświęcona amerykańskiej Wojnie Domowej /Civil War-1861-65/. Projekt ten- wzbogacony o internetowy magazyn SECESJA N&S -przekroczył już ramy tego serwera, i został przeniesiony w całości na serwerCHIP.
Ale i tam szybko zabrakło miejsca i dlatego większość materiałów ląduje na serwerze CYBERDUSK

GALLERY

MOJA GALERIA


Baltic_1.jpg
80,84 KB
Baltic_1.jpg
80,84 KB
Baltic_2.jpg
77,90 KB
Baltic_2.jpg
77,90 KB
Fall_1.jpg
77,68 KB
Fall_1.jpg
77,68 KB
Sad Pete.jpg
101,27 KB
Sad Pete.jpg
101,27 KB

83 KB
Street
83 KB

81,81 KB
Lake_2.jpg
81,81 KB
Water lily
87,78 KB
Water lily.jpg
87,78 KB
Old Town.jpg
88,89 KB
Old Town.jpg
88,89 KB

Wszystkie strony są stale aktualizowane, zmienia się ich szata graficzna w kierunku poprawy czytelności i atrakcyjności.
Zmienne są też banery, ale zawsze niekomercyjne tzn. reklamujące własne strony lub humanitarne-proszące o pomoc dla osób ciężko poszkodowanych przez los. Nie wszystkie moje strony są wykazane w spisie po prawej -w październiku 2009 r. kilka starszych stron uległo likwidacji.
Zdjęcia na tej stronie nie będą zbyt często zmieniane- zapraszam za to na mój FOTOLOG, gdzie prawie codziennie zamieszczane jest nowe zdjęcia, a pokazywane tam prace można na gorąco komentować i oceniać.
Inny album ze zdjęciami z podróży jest ulokowany w serwisie flickr, gdzie przeniosłem moje zdjęcia z YAHOO.
Dodałem natomiast w na przełomie 2006/2007 liczące aż 185 fotografii "INDIE"oraz Nepal(150 zdjęć), a są już też gotowe najnowsze impresje Egiptu oraz z Grecji.
Od listopada 2007 w sieci pojawiło się 480 nowych zdjęć z Peru i Boliwii.
W lutym 2008 wyprawa do Indii Płd.-liczne zdjęcia sa dostępne.
Zapraszam także do ciekawej foto-strony TWARZE ŚWIATA, która jest dziełem kilku autorów - oprócz mnie swoje zdjęcia dostarczyli: Agnieszka z Łowicza, Jurek z Sopotu, Tomek z Janowa Lub. oraz Anka z Krakowa. Galeria zawiera fotografie ludzi z Indii, Nepalu, Peru, Boliwii, Madagaskaru, Nigerii i Gruzji.

Magazyn sieciowy


Zbig Kurzawa, mail: zbigkurzawa@wp.pl
Ostatnia korekta- 21 listopad 2009 r.
Copyright Zbig Kurzawa-Penkalski, wszelkie prawa zastrzeżone
Komercyjne wykorzystanie zdjęć za zgodą właściciela serwisu.
[skype me]